Меблі купуються для того, щоб вони максимально довго зберігали свою функціональність і привабливий зовнішній вигляд. Шафа-купе належить до розряду меблів, які купуються на довгі роки.
Скільки прослужить шафа-купе залежить від умов її використання. Дотримання нескладних правил догляду дозволить зберегти шафу-купе у відмінному стані на довгі роки.
1. Не можна перевантажувати полиці. Максимальна загальна вага речей на одній полиці не повинна перевищувати 20 кг, максимальне навантаження на штангу для вішалок також 20 кг, на скляну полицю і перпендикулярні задній стінці шафи вішалок – 12 кг. Розміщення речей слід організовувати таким чином: у центрі полиці – легкі речі, ближче до краю – важкі.
2. Особливі температурні умови для шафи-купе не потрібні. Оптимальною температурою є + 20-25 ° С, вологість – 45-70%. Слід уберігати поверхню шафи від прямих сонячних променів, оскільки це може призвести до вицвітання і / або деформації. Підвищена вологість в кімнаті з шафою може викликати вигинання і псування декоративного покриття. Для підтримки оптимальної вологості і температури повітря потрібно частіше проводити провітрювання квартири.
3. Опалювальні, а також будь-які інші нагрівальні, прилади слід розташовувати далеко від шафи-купе, інакше перегрів може викликати пересихання шафи, його крихкість. Мінімальна відстань – 70 см.
4. Оберігайте розсувну систему шафи-купе від ударів, не слід докладати надмірних зусиль при відкриванні дверей і ящиків.
5. Необхідно регулярно проводити чистку шафи-купе від забруднень. Забруднення, залишені надовго, підвищують ризик виникнення плям і розводів. При утворенні брудної плями на шафі потрібно провести її негайне видалення, після чого поверхня повинна бути протерта сухою ганчіркою. Масна пляма легко видаляється мильним розчином, але не з господарського мила, оскільки до її складу входить луг.
Найважливіший елемент шафи-купе – її розсувна система, оскільки вона забезпечує доступ до самої шафи за рахунок пересуву дверей. Несвоєчасна чистка розсувної системи призводить до налипання бруду на коліщатка, що в подальшому призведе до хиткості рейки і навіть блокування дверей. Щотижня необхідно очищати нижні напрямні розсувної системи спочатку за допомогою пилососа, а після цього – за допомогою вологої ганчірочки. Металеві частини не вимагають використання спеціальних чистячих засобів, не терплять використання абразивних засобів, металевих губок.
Більшість шаф-купе мають скляні та / або дзеркальні поверхні, які також потребують догляду. Для чищення скляних поверхонь слід використовувати спеціальні чистячі засоби для вікон, для дзеркальних поверхонь – засоби по догляду за дзеркалами. Миття дзеркал з використанням засобів для миття вікон можуть призводити до їх помутніння. Використання порошкоподібних чистячих засобів призведе до виникнення подряпин. Для протирання скляних і дзеркальних поверхонь слід використовувати спочатку вологу ганчірку, а потім суху для видалення вологи.
Проходження вищевикладеним правилам дозволить забезпечити відмінний зовнішній вигляд Вашої шафи-купе і її тривале комфортне використання.